Operations

Türk Havacılık Sektörünü paydaşlarımızla büyütüyoruz.​

MİSYONUMUZ

Türk Havacılık sektörünün küresel bir oyuncuya dönüşmesine paydaşlarımızla birlikte destek olarak, Türkiye’de ve bölgede ekonomik refah ve istikrarın oluşturulmasına yardımcı olmak. 

VİZYONUMUZ

Dünyanın her geçen gün artan enerji ihtiyacını sürdürülebilir, çevreci ve ekonomik fırsat eşitliğine imkan tanıyan yöntemlerle karşılamanın önemine inanıyoruz. Bunun için en iyi servisi, en yeni teknolojik araçlar ve yetkin personelle en verimli şekilde sunmayı birinci önceliğimiz yapıyoruz. 

SektörüNde Küresel En İyİ Uygulamalardan Bİr OLARAK TFS AKARYAKIT

İstanbul Havalimanı’nın işleyişiyle ilgili çok kritik bir görev yapıyoruz. Bu tür görevler, süreçteki her adım için kontrol ve denge mekanizmalarının ayrıntılarına ve uygulanmasına azami dikkat gerektirir. TFS olarak, küresel havacılık yakıtı tedarik endüstrisindeki en iyi uygulamalardan birini İstanbul’da yarattık. Gurur duyuyoruz. Ayrıca erişim alanımızı genişletmek ve Türkiye sınırlarının ötesine geçmek için can atıyoruz.

Hüseyin Hilmi Aslanoğlu / CEO

Değerlerİmİz

Şirketler bir boşlukta faaliyet göstermez. Çevreleriyle yoğun bir ilişki içindedirler. Sürdürülebilirlik şirketlerin çevrelerine ve paydaşlarına karşı sorumluluğudur. Faaliyetlerinde sosyal düzeni, çevreyi, insanların faydalarını gözetmek kurumların uzun vadeli çıkarları açısından da hayati önem arz eder. Biz TFS olarak bu düşüncelerden hareketle beyan ettiğimiz bu değerleri faaliyetlerimizin merkezine alarak içinden çıktığımız toplum, dünya ve tüm insanlık için faydalı sonuçlar üretmeyi esas alıyoruz. Bu bağlamda iş yapış biçimimizi şekillendiren değerlerimiz: 

  • Sürdürülebilirliğe değer veriyoruz.
  • Çevrenin korunmasına değer veriyoruz.
  • İnsan merkezli çalışma kültürüne değer veriyoruz.
  • Şeffaflığa ve hesap verebilirliğe değer veriyoruz.
  • Yetkinliğe ve profesyonel gelişime değer veriyoruz.
  • Ekonomik refahın üretilmesi ve toplumla paylaşılmasına değer veriyoruz.
  • Fırsat eşitliğine değer veriyoruz.
  • Çeşitliliğe değer veriyoruz.

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Prof. Dr. Ahmet Bolat

YÖNETİM KURULU BAŞKANI VEKİLİ

MURAT TAŞÇI

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

MEHMET KALYONCU

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

YILDIRIM DEMİRÖREN

YÖNETİM

CEO

HÜSEYİN HİLMİ ASLANOĞLU

CfO

ERHAN YEŞİLKAYA

Operasyon

JET YAKIT DAĞITIM ÇEVRİMİ

01.
Liman

125,000 DWT’ye kadar kapasiteye sahip gemilerin 24 saatte tahliyesi

Yakıt Çiftliği

10 adet depolama tankı, toplam 300,000 m³ depolama kapasitesi

02.
Hidrant

511 Uçak İkmal Noktası

03. LİMAN & İSTASYON

TFS Limanı, İstanbul Havalimanı’nın kuzeyinde yer almakta ve 125,000 DWT’ye (Ölü Ağırlık metrik ton) kadar olan gemilere ev sahipliği yapabilmektedir. Yakıt tahliyesi 2 adet 30 ″ çapında ve yaklaşık 12 km uzunluğunda boru hattı aracılığıyla yapılmakta olup, 7500 m³ / h kapasiteli liman pompa istasyonu sayesinde gemilerin 24 saatten kısa bir sürede boşaltılması mümkün olmaktadır.

YAKIT ÇİFTLİĞİ

TFS, 10 adet her biri 30,000 m³ kapasiteli depolama tankına sahiptir. TFS’nin 300,000 m³ kapasiteli akaryakıt çiftliği tesisi, ürün alımı için 7 tank ve havalimanına yakıt transferi için 3 tanktan oluşmaktadır. 

HİDRANT

Havalimanında 12 hidrant pompası ve uçakları besleyen filtre sistemleri ile son teknoloji bir hidrant altyapısı bulunmaktadır. Toplam 3,750 m³ / saat kapasiteye sahip Hidrant sistemi, 81 km’lik çeşitli boyutlarda boru hatları ve 511 uçak ikmal noktasından (hidrant çukurları) oluşmaktadır. Hidrant aynı anda 62 uçağa yakıt ikmali yapabilmektedir. Yakıt dağıtım hizmetini gerçekleştiren 49 adet dispenserın 39’u elektrikle 10 adedi ise dizel yakıtla çalışmaktadır. Ayrıca 10 adet 35 m³ kapasiteli yakıt ikmal tankeri de apron faaliyetlerinde kullanılmaktadır. Havalimanındaki hizmetin % 99’u elektrikli dispanserlerle yapılmaktadır.

We are fueling the growth of Turkish Aviation Industry